name
آرشیو اخبار5 سوال متداول به هنگام خرید قلم
 
5 سوال متداول به هنگام خرید قلم

5 سوال متداول به هنگام خرید قلم

خرید قلم به عنوان هدیه، از گذشته های دور تا به امروز امری رایج و متداول در بین اهالی علم و فرهنگ و علاقه مندان به این عرصه ها بوده است. قلم در سراسر دنیا، هدیه ای بسیار ارزشمند تلقی می شود و فردی که قلم هدیه می گیرد، همواره از جایگاه و منزلتی والا، در نزد فرد هدیه دهنده برخوردار بوده است. اما خرید قلم به عنوان هدیه نکات خاص خود را دارد که توجه به آن ها در هنگام خرید قلم، لازم و ضروری است و منجر به انتخابی آگاهانه تر و مطلوب تر می گردد.

 

در ادامه 5 پرسشی را که به هنگام خرید قلم به عنوان هدیه مطرح می شوند، بررسی خواهیم نمود و پاسخ تمامی آن ها را، همراه با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

 

سوال فروشنده نوشت افزار

"اگر در زمان خرید پاسخ این 5 سوال را به فروشنده متخصص نوشت افزار لوکس انتقال دهید میتوانید مناسبترین قلم و نزدیکترین قلم به شخصیت هدیه گیرنده را خریداری نمایید."

 

 

بودجه ی در نظر گرفته شده برای خرید این قلم چه قدر است؟

یکی از مهم ترین پرسش ها به هنگام خرید قلم به عنوان هدیه، محدوده ی قیمتی است که برای خرید هدیه مذکور، در نظر گرفته شده است. نوشت افزار انواع بسیار مختلفی دارد و هر کدام بنا بر کارخانه ی سازنده، کشور تولید کننده، نام برند و کیفیتی که دارند، از محدوده ی قیمتی متفاوتی برخوردار هستند. افراد به هنگام خرید قلم بهتر است که از همان ابتدا، بودجه ی مورد نظر خود را مشخص کرده و بعد از آن به سراغ انواع قلم ها و خودنویس ها در بازه ی قیمتی مورد نظر بروند. بدین ترتیب بدون اتلاف وقت و انرژی می توانند، بهترین گزینه ی متناسب با بودجه ی خود را خریداری کرده و از پرداختن به نوشت افزار گران قیمت تر خودداری نمایند.

سوال فروشنده خودنویس

آیا شخص هدیه گیرنده به برند خاصی از نوشت افزار علاقه مند است؟

همان طور که می دانید بسیاری از افراد، به برندهای خاصی در نوشت افزار علاقه مندند و بعضا با خرید محصولات مختلف از یک برند، به گردآوری و تهیه ی کلکسیون های کوچک و بزرگ از آن برند می پردازند. برخی دیگر نیز علاقه ای به جمع آوری محصولات و ساخت کلکسیون ندارند، لیکن ترجیح می دهند که نگارش خود را با قلمی از یک برند خاص انجام دهند وکیفیت و زیبایی محصولات یک برند را بر محصولات دیگر ترجیح می دهند. بنابراین اگر قصد خرید هدیه برای یکی از دوستان و آشنایان خود را دارید، پیش از آن از علاقه مندی وی اطمینان حاصل نمایید تا در صورت لزوم به سراغ یکی از برندها رفته وهدیه ی خود را از میان محصولات برند مورد نظر انتخاب نمایید.

سوال فروشنده نوشت افزار

 

توجه به سن و جنسیت شخص هدیه گیرنده

اگرچه بسیاری از افراد، قلم را هدیه ای فراگیر دانسته و تمام مدل های آن را مناسب برای هدیه دادن به خانم ها و آقایان در هر سنی می دانند، لیکن نکات ریزی وجود دارند که به هنگام خرید هدیه، بهتر است مورد توجه قرار گیرند. برای مثال توجه به جنسیت به شما کمک می کند تا رنگ قلم مورد نظر را با اطمینان بیشتری انتخاب نمایید. معمولا خانم ها رنگ های روشن تر را ترجیح می دهند و آقایان رنگ های تیره تر را بیشتر می پسندند. همچنین طراحی قلم ها متفاوت است و توجه به ویژگی های جزئی آن ها به هنگام خرید قلم به عنوان هدیه، حتما پیشنهاد می شود. تجربه ثابت کرده است که قلم های باریک و سبک مناسب هدیه دادن به خانم ها و قلم های پهن تر، درشت تر و سنگین تر، مناسب هدیه دادن به آقایان می باشند. از طرف دیگر توجه به سن شخص هدیه گیرنده نیز راهنمای خوبی برای انتخاب قلم است. برای مثال هرچه سن فرد مورد نظر بیشتر باشد، قلم های کلاسیکتر با رنگ های تیره تر ورسمی تر توصیه می شوند و هرچه فرد مورد نظر جوان تر باشد، رنگ های روشن تر وطراحی های مدرن تر و ساده تر، گزینهای ایده آل به شمار می آیند.

سوال فروشنده قلم

 

توجه به شغل و حرفه ی شخص هدیه گیرنده

شکل ظاهری قلم ها بسیار متنوع است و هر قلمی با تفکر و اندیشه ی خاصی طراحی و تولید شده است. به همین دلیل توصیه می کنیم تا پیش از خرید قلم به عنوان هدیه، به بررسی شخصیت، شغل و حرفه ی فرد مورد نظر بپردازید و قلمی درخور و شایسته ی شخص هدیه گیرنده را خریداری نمایید. برخی قلم ها برای استفاده ی دانش آموزان و دانشجویان، برخی دیگر برای شخصیت های مهم و پر مشغله ای همچون مدیران و رئیسان، برخی  برای شخصیت های اسپرت تری همچون ورزشکاران و برخی دیگر نیز برای روحیه ی لطیف و حساس هنرمندان طراحی شده اند و توجه به تفاوت این محصولات با یکدیگر، به شما کمک می کند تا به نتیجه ی مطلوب تری دست یابید و خریدی آگاهانه تر را تجربه کنید.

توجه به کاربرد قلم برای شخص هدیه گیرنده

قلم ها از نظر کارکردی و عملکردی نیز انواع مختلفی دارند. برخی قلم ها برای نگارش متنون و برخی دیگر برای طراحی و اسکیس مناسب اند و هر یک نوک متفاوتی دارند. بنابراین به هنگام خرید قلم به عنوان هدیه بهتر است که ابتدا نوع کارکرد قلم موردنظر برای شخص هدیه گیرنده مشخص شود. اگر علاقه مندی وحرفه ی فرد مورد نظر بیشتر در زمینه ی طراحی و اسکیس است، قلمی خریداری کنید که مخصوص طراحی است و اگر فرد مورد نظر به  دنبال نگارش متن است، قلم های کلاسیک با نوک کلاسیک و معمولی گزینه ای ایده آل برای او به شمار می آیند.

همواره تاکید می کنیم که قلم هدیه ای گران بها و ارزشمند در سراسر جهان است و امروزه هیچ کسی نیست که ارزش و جایگاه چنین هدیه ای درخور و شایسته را نداند و از دریافت آن خوشنود و راضی نگردد. قلم بهترین هدیه برای تمام کسانی است که می اندیشند، تمام کسانی که در متن و قلب زندگی جریان دارند و با نگارش هر خط، این جهان را از آن چه که هست زیباتر می کنند. قلم بهترین هدیه برای تمامی کسانی است که خلق می کنند و معنای حقیقی آفرینش را با دستان خود و بر روی کاغذ رقم می زنند و این چنین گوشه ای از روح و وجود خود را، در این جهان بیکران باقی می گذارند.


نام :
ایمیل :
نظر * :
كد امنیتی * :
اگر تصویر ناخواناست(اینجا)را کلیک کنید


© تمامی حقوق برای گروه پارکر لطیفی محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک